Až se jednou, na úplném konci života, bude promítat film, nechť je na co se dívat!

Mrkněte na můj youtube kanál.
Budu moc rád, pokud se vám má videa budou líbit a potěší mne váš odběr, like či komentář!

Kdo je vlastně Mart Eslem?

Mart Eslem, vlastním jménem Martin Šlambor, se narodil 24. ledna 1974 v Ústí nad Labem. Povoláním podnikatel, duší cestovatel. V první polovině osmdesátých let dvacátého století vyrůstal v Severní Itálii ve městě Udine, kde navštěvoval klášterní školu. Jako jeden z mála tak má vysvědčení ze dvou souběžně studovaných základních škol. Absolvent Obchodní Akademie v Ústí nad Labem, ročník 1992.

Nejoblíbenějším kontinentem je Jižní Amerika a doposud navštívil 91 zemí světa. Hovoří italsky, anglicky, španělsky, rusky a se zájmem proniká do tajů arabštiny.

Studoval i na ústecké UJEP obor matematika-tělesná výchova a management na VŠEM taktéž v Ústí nad Labem. Od patnácti let se živil jako tlumočník, překladatel a průvodce cestovního ruchu. Nyní žije v Ústí nad Labem se svou přítelkyní Lenkou. Společně vychovávají tři dcery Dominiku, Madalenu a Medeu Miu.

Znalost lokálního jazyka otevírá cestovateli zcela novou dimenzi ve vztahu k místním lidem. Znalostí jazyka jim návštěvník prokazuju určitou míru úcty a upozorňuje na hlubší zájem o jejich život a kulturu.

V roce 2001 vydal knihu „Již zbývá jen Antarktida“. Druhá kniha, z roku 2009, „Dobrodružství jachty Bona Terra“, už pojednává o autorově druhé cestě na bílý kontinent.

Na základě jeho myšlenky vznikl v roce 2006 Klub 7K sdružují muže a ženy, kteří se narodily v České republice a navštívili všech sedm kontinentů planety Země.

Zážitky z cest prezentuje ve svých filmech. Některé z nich získaly i ocenění na celostátní soutěži NFT ČR Český videosalon v letech 2013, 2014, 2015. Pořádá přednášky, promítání, talk-show, publikuje reportáže a články z cest. Úzce spolupracuje s Českým rozhlasem Sever v jeho rodném městě, kde v minulosti působil i jako zprávař.

Kromě cestování miluje i sportování. V minulosti se věnoval na vrcholové úrovni volejbalu, atletice a florbalu, kde si zahrál i extraligu. Dlouhá léta pracoval i jako funkcionář pro Český volejbalový svaz v Radě a ve Výkonném výboru Asociace plážového volejbalu. Několik let řídil celorepublikové soutěže v beach volejbalu a působil jako sportovní ředitel na turnaji Prague Open na pražské Štvanici, kde slavil i premiérové vítězství Kiki a Maki na turnajích světové série FIVB World Tour.

Životní krédo a heslo: „Až se jednou, na úplném konci života, bude promítat film, nechť je na co se dívat!“

Lepšího parťáka na cestování než je Mart nenajdete 😉

David Surý (fotograf, cestovatel)

Viděl jsem díky tobě kus světa!

Michal Šlambor (bratr, sportovec, cestovatel a snílek)

Jižní Amerika je naše společná láska.

Richard Musil (světoobčan, cestovatel a majitel jazykové školy)

[/client][/clients]

Používáme vybavení na cesty od Army shopu MILITARY RANGE.
Kompletně nás vybavili na naši poslední cestu do Kolumbie a Panamy!

Batoh V90 BATTLESHIP COYOTE BROWN, spacák CHALLENGER LITE 100, síť spací s moskytiérou, filtrační láhev GO!, repelent proti hmyzu BENS 100 DEET, Ledvina DIRECT ACTION Foxtrot, …

Military Range

Životní krédo a heslo:

„Až se jednou, na úplném konci života, bude promítat film,
nechť je na co se dívat!“