Skip to main content

Madagaskar – beseda a film (Ústí nad Labem)

By 19.10.20182 listopadu, 2018Aktuality, Kalendář akcí
[vc_single_image image=”5536″ img_size=”medium” onclick=”link_image”]

Mart Eslem & David Surý vás zvou na besedu a promítání filmu Madagaskar.
Pondělí 12. listopadu 2018 od 18.00 hodin

Nejnovější filmový počin ústecké cestovatelské dvojice. Král Jelimán a Moris uprostřed neuvěřitelné chudoby a obrovské korupce. Vše ale vynahrazují báječní místní lidé – Malgaši. Afriku si člověk buď zamiluje, anebo se do ní nikdy nebude chtít vrátit. 

Madagaskar není jen tropický ráj s lemury, chameleony a safíry, ale žijí zde i úžasně milí a vstřícní lidé – Malgaši. Na některých místech jakoby se zastavil čas a vy máte možnost nahlédnout do věků dávno minulých. Vydáme se do legendární aleje baobabů v Morondavě. Přespíme u průvodce Jacka a vydáme se s ním na průzkum řeky Tsiribihiny ve městě Miadrivazo. Proletíme se nad přímořským městečkem Anakao a navštívíme zde místní školu.
S lemury se setkáme v národním parku Isalo u Ranohiry. Madagaskar je země velkých konstrastů – krásná krajina, endemické druhy zvířat a rostlin a zároveň obrovská chudoba, korupce a vypalování lesů.

Mura, Mura – slowly, slowly. Na Madagaskaru plyne čas výrazně pomaleji.

Vstupné je dobrovolné, min. 50 Kč ?
Bárka kafe – Prokopa diviše 5, 400 01 Ústí nad Labem

Kavárna se nachází vedle Hraničáře. Filmový večer se bude konat v 2. patře kavárny, kde je kinosál pro 50 osob, takže je NUTNÁ REZERVACE MÍST! Samozřejmě je možnost ještě před začátkem akce posedět v kavárně v přízemí a dát si něco dobrého z jejich velké nabídky. A nebo si vše odnést nahoru na kinosál, je taky možnost?

marteslem.cz
davidsury.cz
Bárka kafe
Událost na Facebooku