Skip to main content

Deník – Gerlach [2009]

By 27.8.200917 března, 2016Deníky z cest
Gerlach, Vysoké Tatry, Slovensko [Mart Eslem]

Koncem srpna 2009 jsem se dočkal malého jubilea. Na týden přesně v srpnu roku 1999, tedy o deset let dříve, jsem poprvé opustil evropský kontinent. Cestou do Tuniska jsem započal svou první cestovatelskou desetiletku. V malé oáze na okraji Sahary jsem tehdy propadl volání své toulavé krve a během deseti následujících let navštívil všechny kontinenty naší planety a více jak padesát zemí světa. Desetileté výročí mě tedy zastihlo na skóre třiasedmdesáti navštívených zemí.

Oněch deset let zcela naruby obrátilo celý můj pohled na svět a změnilo život nejen můj, ale do značné míry i mé rodiny. Za trpělivost i shovívavost k mé často sobecké vášni patří celé rodině obrovský dík. Bylo to nádherných i náročných deset let.

Před jejich završením se ozval můj dávný kamarád ze školních let Roman, který již dlouhá léta žije v Pardubicích. Navrhl mi cestu na Slovensko do Vysokých Tater s výstupem na Gerlachovský štít. Nadšeně jsem nabídku přijal a založili jsme tradici horských YDYKSEBů, která pokračovala do rakouských Alp a italských Dolomit.

Recent Posts / View All Posts

Kapitola 2 – Pátek 28. srpna 2009 a výstup na Gerlachovský štít

| Deník 015 | No Comments
Ubytování jsme si zajistili v hotelu Sliezsky dom. Náš „základní tábor“ se nachází ve Velické dolině v nadmořské výšce 1670 metrů, tedy prakticky na úrovni Sněžky. Horský hotýlek se na konci léta…

Kapitola 1 – Desetileté výročí

| Deník 015 | No Comments
Koncem srpna 2009 jsem se dočkal malého jubilea. Na týden přesně v srpnu roku 1999, tedy o deset let dříve, jsem poprvé opustil evropský kontinent. Cestou do Tuniska jsem započal svou…