Skip to main content

Kapitola 1 – Úvod

By 30.5.20049 května, 2016Deník 024

Koncem května roku 2014 jsem po pěti letech od naší poslední společné cesty oslovil osvědčeného parťáka Richarda. Po štacích v Latinské Americe a Evropě spolu poprvé vyrazíme do Asie. Více jak dva týdny strávíme v Hongkongu a Macau. Jedenáct let od našeho prvního společného dobrodružství ve Francouzské Guayaně, okolních zemích na severovýchodě Jižní Ameriky a přilehlých karibských ostrovech.

Čas nelze zastavit a po pravdě jsem už ani nedoufal, že s Richardem ještě někdy vyrazím na toulky po světě. Zažil jsem s ním toho na cestách tolik, že mi bylo líto, aby to už skončilo jednou provždy. Vždyť stál po mém boku v mé 50., 60. i 70. zemi světa. A na to se nezapomíná. Velice se proto na další cestu těším. Navíc Richard strávil v minulosti v Hongkongu spoustu času a bude tedy vlastně jakýmsi mým průvodcem po dobře známých místech.

Hong Kong(Mart Eslem)

Hong Kong(Mart Eslem)

I po tolika cestách a tolika navštívených místech mě stále neopouští onen šimravý pocit po těle, který značí ono neopakovatelné a nikdy se neomrzející vzrušení a očekávání z návštěvy nové země, nové kultury a neznámých zákoutí. Naštěstí je planeta Země tak velikou a nevyčerpatelnou studnicí stále nových a nových míst k poznávání, že ani celý život nestačí na to, aby člověk navštívil a poznal úplně všechno. Je to v mém případě jak navlékání perel na náhrdelník, který si pověsím na krk až na úplném konci životní cesty mého současného těla. Záleží jen na mé chuti a touze, jak bohatý ten náhrdelník bude. Až se na úplném konci života bude promítat onen retrospektivní film, bude se věru na co dívat…

Ulice Hongkongu (Mart Eslem)

Ulice Hongkongu (Mart Eslem)

Leave a Reply